Metody, jak zklidnit svou mysl a otevřít se novým myšlenkám

Přemýšleli jste někdy, jaký přesně krok potřebujete udělat k tomu, abyste dokázali být konečně spokojení? Čím začít? Jak v tom zmatku, neustálých vzestupech a pádech hledat cestu do vlastního nitra a odhalit, co od života chci?

Mám pro vás několik tipů, které vám pomohou účinně zklidnit vaši mysl, otevřít se novým myšlenkám a udělat tak první kroky za životní spokojeností a splněnými sny. Více než co jiného je zde důležité pravidelné opakování jednotlivých úkonů a hledání vlastní cesty, která vás bude bavit.

Nikdy tato cvičení nedělejte nuceně a jen z povinnosti, ale skutečně z vlastního přesvědčení, že se vám uleví. Pokud to tak necítíte, raději jděte jinou cestou.

Nyní už ale bez vytáček k jednotlivým zklidňujícím technikám:

Psaní jako relax aneb, proč začít se seberozvojovým psaním…

Jistě jste již zaznamenali, že psaní je můj život, má láska a mé poslání… Také jste jistě pochopili, že je to můj styl vyjadřování a vedení, jakým jsem schopná vám co nejlépe pomoci.

Ale jak ve skutečnosti zjistíte, zda jste i vy vhodným kandidátem pro tento způsob seberozvoje? Přečtěte si následující souhrn informací, ve kterých vás, doufejme, přesvědčím, že ze sebe seberozvojovým psaním vyloudíte maximum svých skrytých přání i talentů…

 

Seberozvojové psaní je totiž naprosto univerzálním otevíračem mysli! Ale co všechno vám vlastně do života přináší?

  • Spustíte v sobě proces, který vám pomůže najít cestu ze zaběhlé frustrující rutiny, kde marně hledáte kompromis mezi rodinou, zaměstnáním a koníčky.
  • Najdete vlastní střed a konečně porozumíte, proč se vám některé věci dějí.
  • Najdete kýžený klid v duši.
  • Zjistíte, jak udělat první krok ke změně.
  • Naučíte se dotahovat svá přání do konce.
  • Začnete odkrývat své talenty.
  • Najdete nový zábavný způsob využití volného času k vlastnímu růstu.
  • Nalijete do žil novou mízu, proud energie a vír fantazie.
  • Zlepšíte si vyjadřování a slovní zásobu.
  • Seznámíte se se spoustou lidí na stejné vlně s vámi.

Pokud jste se v seberozvojovém psaní našli, pusťte se hned do praxe a začněte díky psaní objevovat své pravé já každý den!

Poslech uklidňující hudby

Hudba má na lidský mozek skutečně silný konejšivý, ale i povzbudivý efekt. Záleží samozřejmě na žánru, jaký se rozhodnete poslouchat. Je nezvratně prokázáno, že vám hudba doslova hraje na vaši pravou emocionální hemisféru a vytahuje na povrch vše, co jste se snažili, úmyslně či neúmyslně, hluboko zatlačit.

Ať už to jsou skryté bolístky, nebo naopak neobjevené talenty, hudba všemu pomůže ven a má skutečně ozdravný efekt. Proto velice pečlivě vybírejte, co budete právě poslouchat a přizpůsobte žánr vašemu konkrétnímu cíli.

Pro účel zklidnění a otevření mysli existuje speciální relaxační hudba, kterou můžete na youtube poslouchat doslova hodiny! Vybírat můžete od tanečnějších rytmů se zpěvem, po elektronické tóny či mé nejoblíbenější zvuky přírody.

Vaše mysl bude v té chvíli doslova přetékat hojností a cesta se vašemu srdci začne sama odhalovat.

Pobyt v přírodě

Jistě pro vás není žádnou novinkou, že vás pobyt v přírodě navede na úplně nové myšlenky a vaši mysl donutí skutečně nasát tu všudypřítomnou svěží energii.

Zhluboka dýchejte a nechte váš mozek se důkladně prokrvit a reagovat na čerstvý vzduch, vůni rostlin, zvuky větru a okolní fauny. Musíte hned cítit, jak se vaše mysl otevírá a uzdravuje.

Celým vaším tělem nyní proudí zemská energie, cítíte se šťastní, plní síly a nových nápadů.

Při pobytu v přírodě se napojíte na ten nejzákladnější proud síly, který nás obklopuje.

Není nic jednoduššího, než každý svůj rituál propojit s přírodou a získat tak pokaždé tuto energii na svou stranu. Než začnete cokoliv dělat nebo pokaždé, když budete hledat, jak si pomoci, jděte nejprve na chvíli do divoké přírody. Sedněte si do trávy, sundejte si boty, dotkněte se čerstvě vypučené rostlinky.  Pobyt v přírodě je téměř ve všech případech první a 100% účinnou pomocí na každý problém.

Využívejte prosím tohoto daru, jak často jen můžete.

Pohyb

Příval endorfinů je doslova přírodní droga, která dokáže jakkoliv rozladěný organismus zase navrátit do vnitřní harmonie a vše, co dovnitř nepatří, zkrátka pošle na pustý ostrov.

Je to jedna z technik, která má blahodárný účinek nejen na vnitřní já, ale také na to vnější.

Zkrátka, kdo je stále v pohybu, nemůže být nešťastný a na život se dívá tak trochu jinýma očima.

Meditace

Jedna ze základních metod, jak zklidnit svou rozháranou mysl a hledat vnitřní klid, je právě meditace. Toto umění je součástí života téměř všech klidných, vyrovnaných a vnitřně spokojených lidí, proto se rozhodně vyplatí tuto techniku minimálně vyzkoušet.

Existuje mnoho kurzů a návodů, jak lze meditaci zvládnout. Já sama se o to stále pokouším pomocí řízených meditací, ale vzhledem ke své energické a neklidné nátuře mi dělá tak trochu problém „klidová aktivita“. Nicméně se nevzdávám a benefity, které mi přinese, jsou pro mě více než zajímavé. Proto se hodlám do tohoto umění prodýchat za každou cenu. 🙂

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z technik, rozhodně neprohloupíte. Nejvhodnější je vyzkoušet vše, a teprve potom dělat závěry a rozhodovat se, co vám do života přináší potřebný klid a seberozvoj. Žádná varianta nebude dobře nebo špatně, každému bude vyhovovat něco jiného, a pokud vymyslíte zlepšovák, jakým lze ještě efektivněji zklidnit svou mysl, rozhodně se přijďte pochlubit na naši skupinu na FB.

 

Autorka projektu seberozvojového psaní TO SI PIŠ, která vám poradí, jak si můžete pomocí pera vnést do života více radosti, inspirace a splněných snů. Pomáhá s realizací vysněných cílů, strategickým plánováním, prouděním fantazie, rozšířením slovní zásoby a hlubokým odhalováním duše. Díky těmto technikám tak můžete i vy vdechnout svým snům reálné obrysy. Celý příběh si přečtěte zde >>