Proč je online vzdělávání vhodné i pro Vás

Ještě se nevzděláváte v online světě? Jak často si říkáte, že potřebujete vidět, jak někdo mluví, reagovat na jeho podněty, dotazovat se, když něčemu nerozumíte, zkrátka něco hmotně držet?

Co stojí za všemi těmito požadavky? Skutečné potřeby nebo zvyklosti?

Jak to je ve skutečnosti? Je online vzdělávání také cestou pro vás?

JAK TO CHODÍ VE SVĚTĚ „OFFLINE“

Zeptám se vás, kolikrát jste látce nerozuměli, ale styděli jste se zeptat a tajně doufali, že vše pochopíte z kontextu?

Kolikrát vám naprosto utekla pointa?

Můžete si finančně dovolit soukromou výuku?

Mnoho lidí je přesvědčeno, že se lze vzdělávat pouze po tradiční ose, sedíc v lavici, před sebou tabuli a informace se snažit chytat z éteru, ať už jsou pro vás stravitelné či nikoliv.

Sice se zde neklade příliš důraz na individuální potřeby ani specifické požadavky na informace, ale za to lektor jede podle nadefinovaného plánu a všichni jsme spokojení, že jsme si navzájem pomohli. Nebo to není až tak docela pravda?

Jaká je ve skutečnosti efektivita? Kolik se dozvíte toho, co v reálu vědět nepotřebujete a kolik z toho vám skutečně pomůže? Jaká je tedy cena za přesné množství informací?

HLAVNÍ VÝHODY ONLINE VZDĚLÁVÁNÍ

Že je svět online tak trochu napřed oproti zvyklostem většiny lidí snad není třeba zdůrazňovat. Spousta lidí si však sama vytváří bariéry, které jim brání v proniknutí do tohoto světa. Ač se to může zdát na první pohled složité, do všeho se vpravíte doslova lusknutím prstu, jen je potřeba to vyzkoušet v praxi. A možná vás v tom utvrdí i tyto výhody online vzdělávání:

Vzděláváte se kdykoliv vás napadne

Je jedno, jestli jsou dvě ráno, jestli vás děti 4x vyruší, že něco potřebují nebo se vám zkrátka a jednoduše právě nechce nic dělat. V online materiálech je největší výhoda taková, že si na ně uděláte čas sami od sebe a vycházíte ze svých potřeb a chuti na sobě pracovat.

Ušetříte čas

Žádné dojíždění, žádná předchozí příprava, žádné čekání, než se učitel dostaví, žádné oblékání, žádné zdvořilostní vítání, žádné loučení. Jen a pouze čistý čas na vzdělání… Co teď uděláte se vším tím časem, co vám najednou zbývá?

Ušetříte peníze

Tím, jak se zvyšuje efektivita, vaše soustředěnost při vlastním výběru času vzdělávání, možnosti se k čemukoliv kdykoliv vracet, ale také nepřetržitý přístup ke stejným informacím, se značně zvyšuje také hodnota online vzdělávání.

Za online produkt dáte jedny peníze, ale užijete si je kolikrát se vám bude chtít, dokud z těchto informací nevyždímete skutečně maximum. Navíc bývají online produkty mnohokrát lacinější než ty „offlinové“, neboť autorům odpadají další náklady.

Šetříte přírodu

Uvědomili jste si někdy, kolik potřebujete ke svému vzdělávání materiálu? Těch propisek, papíru a jiných školních pomůcek, nemluvě o vhodném oděvu do „školy“ a nákladech na dopravu.

Alternativní způsoby

Aby se online studijní materiály odlišily od těch klasických školních, často se setkáte s tím, že jsou velmi osobitě zpracované a cíleně zaměřené především na výsledek. Výhoda, která se v tomto druhu vzdělání skrývá, je silná orientace na praxi. A co je lepšího, než si vše hned vyzkoušet a nenásilně vrýt do paměti?

Nejste odkázáni na nikoho druhého

Vždy určíte jen vy sami, kdy a za jakých podmínek se budete vzdělávat, a co se zrovna budete učit. Také dokážete ovlivnit délku lekce. Nestane se, že budete sedět u něčeho, co už vám neleze do hlavy, ani se nemůže stát, že přijde zpruzelý lektor, který vám zadá „samostatnou práci“. Opět se zde ujímá slova efektivita.

Jste v bezpečí svého domova

Jen vy sami rozhodnete o prostoru, kde se budete vzdělávat. Nikdo vás po cestě nemůže přepadnout, nic vás nemůže poranit, ničím se nenakazíte, nikdo vás nemůže zastavit a nuceně s vámi konverzovat. Zkrátka zasednete a během chviličky už máte první výsledky. 🙂

Nemusíte se přetvařovat

Někdy se může i stát, že zkrátka buď nemáte svůj den, nebo jste si s někým na skupině právě nepadli do oka, ale víte co? V online světě je to úplně jedno.

Nemusí vás trápit názory druhých

Že se vám dnes úplně nevydařil účes? Že se vám nechce se pěkně líčit? Nechce se vám zakrývat těch pár kilo, co jste zrovna přibrali?

V online světě je to úplně jedno! Přijďte klidně v teplákách, s nevyčištěnými zuby, s vrabčím hnízdem na hlavě…

Je to kouzelný svět skrytý za vaším monitorem a je jen na vás, co z něj bude vidět. 🙂

CO JE NA SVĚTĚ ONLINE TAK ÚŽASNÉ?

Jednu věc je opravdu třeba samostatně vypíchnout.

Všichni, kdo se sejdou v nějakém online vzdělávacím prostoru, vždy mají stejný cíl a přesně definovaný důvod, proč se rozhodli tohoto kurzu zúčastnit.

Je úplně jedno odkud pocházíte, je úplně jedno, kolik vám je let, je úplně jedno, jestli jste stydliví – neplatí zde žádné zábrany. Jste spojení s lidmi, kteří smýšlí stejně jako vy, v bezpečném prostředí vaší domácnosti. Hlavu máte schovanou za počítačem, a pokud se jí rozhodnete nevystrčit, vůbec nic se nestane!

No není to skvělé?

BOŘÍM MÝTY V ONLINE VZDĚLÁVÁNÍ…

Jak jste asi pochopili z nadpisu článku, je pro mě hodně důležité, abych zbořila mýty o online vzdělávání a pomohla vám otevřít se myšlence, že si dnes můžete skutečně dloooouze vybírat z hromady vzdělávacích programů, eBooků, kurzů, nahrávek, webinářů, koučingů, aby vám skutečně dokázali přinést kýžené ovoce.

V dnešním světě je tato metoda nejenom užitečnější, ale v mnoha směrech skutečně výhodnější. Změna chování ale není vždy jednoduchá a mnohdy ji provází plno obav – zejména díky neznámému prostředí. Rozhodně vás nenutím ze dne na den překopat své zvyklosti, pouze bych vám ráda dala na vybranou, co je pro vás skutečně ta nejschůdnější cesta. Volba zůstane nakonec vždy jen ve vašich rukou.

Proč jsem se rozhodla právě já vzdělávat své klienty online a ne osobně?

Hlavním důvodem je dosah…

Nikdy bych nenašla skupinu lidí, kteří mají skutečný nezlomný zájem něco změnit v oboru, kterému rozumím. Nepomohla bych tak velké skupině lidí a zkrátka by se tato hodnota nedostala k těm správným lidem, jako jste třeba právě Vy.

Kde byste na mě tam venku narazili? Co byste o mně věděli? Jezdili byste za mnou do mého města?

Bohužel by se i cena od současné velmi lišila, což by způsobilo, že by si někteří z mých odhodlaných seberozvojových zákazníků mé služby už nemohli třeba dovolit.

Společné úsilí by nás stálo také daleko více času, než když si sami zvolíte program, který vám nejvíce vyhovuje„ušijete si ho na míru“– s vaším jedinečným cílem, naprosto efektivně, bez ztráty času s univerzálními moudry a problémy ostatních.

A můj osobní sobecký zájem?

Zkrátka miluji svou svobodu, miluji pracovat po nocích, kdy mě nic neruší, miluji, když se mohu vyjádřit, kdykoliv mě jen něco napadne a ne na „povel“.

Sdílím s vámi ty nejhodnotnější informace, jaké jen mohu a dělám to v čase, kdy se cítím nejvíce produktivní, v čemž vidím největší sílu svých slov.

Ne každý den se vyspím dorůžova, ne každý den jsem jak sluníčko, ne každý den mám hromadu nápadů a přetékám energií. Tuto zprávu vám ale předávat nechci… Mé poselství je čisté světlo, které vás ozáří právě, když vy potřebujete- nenuceně, laskavě, konejšivě, povzbudivě.

Vážně ještě nejste přesvědčeni, že je online vzdělávání pro vás tou nejlepší volbou?

Autorka projektu seberozvojového psaní TO SI PIŠ, která vám poradí, jak si můžete pomocí pera vnést do života více radosti, inspirace a splněných snů. Pomáhá s realizací vysněných cílů, strategickým plánováním, prouděním fantazie, rozšířením slovní zásoby a hlubokým odhalováním duše. Díky těmto technikám tak můžete i vy vdechnout svým snům reálné obrysy. Celý příběh si přečtěte zde >>