VYUŽIJTE ČAS DOMA EFEKTIVNĚ! Poznejte 10 důvodů, proč začít se seberozvojovým psaním!

Psaní vás vždy bavilo, ale vždy jen tak pro zábavu. Nikdy jste nepřemýšleli, co všechno si jím můžete do života přinést. Stále možná ještě nejste přesvědčeni, že by se mohlo stát zdrojem vaší inspirace a zábavy.

A právě proto bych vám ráda nyní představila 10 důvodů, které i vás přesvědčí o tom, že jste byli právě vy stvoření k milování seberozvojového psaní!

1. NAVÝŠENÍ SLOVNÍ ZÁSOBY

Také vám trvá věčnost vyjádřit myšlenku? Stále hledáte vhodná slova, ale než je objevíte, dávno zapomenete, co jste chtěli říci? Děláte dlouhé pauzy v řeči?

Co je lepším lékem na těch pár slov, která stále točíte dokola, než právě práce s textem, tvoření příběhů, slovní hříčky, tematické úkoly a různá mozekbičující cvičení… Pokud i vy patříte do skupiny ohrožené ztrátou řečových dovedností z důvodu chabé slovní zásoby, rozhodně jste nyní na správném místě!

2. KULTIVACE VYJADŘOVÁNÍ

Pociťujete, že byste potřebovali pomoci zlepšit své rétorické schopnosti? Zrodí se vám v hlavě nápad, ale nenapadá vás, jak ho vhodně zformulovat? Připadáte si někdy při rozhovoru méněcenně? Rádi byste vedli konverzaci s lidmi v různých odvětvích a různého vzdělání?

Kreativní seberozvojové psaní je jedním ze způsobů, jak si můžete sami a nenásilně pomoci k udržení myšlenky a nalézt tisíce způsobů, jakými lze vyjádřit. Čím více budete s jazykem pracovat, tím lépe si ho, stejně tak jako každou jinou dovednost, osvojíte. Pokud je vaším cílem právě tato meta, rozhodně jste na správném místě!

3. ROZPROUDĚNÍ FANTAZIE A INSPIRACE

Rádi pracujete s textem, možná už i sami tvoříte, ale říkáte si, že nikdy není dost nových podnětů? Rádi byste přivedli do vašeho tvoření svěží vítr a získali pro svou práci zase nové nápady? Tvůrčí psaní je skvělým rozdmýchávačem vaší fantazie a to, co už mělo tendenci chladnout se najednou zase rozžehne.

4. ROZVOJ PAMĚTI

Díky pravidelnému tvoření textů, vám mozek doslova rozpumpuje nápady, kterých bude stále a stále přibývat. S postupným zlepšováním vašeho písemného projevu a důsledným soustředěním na daný úkol se začne také navyšovat vaše mozková kapacita a tím dojde ke zlepšení paměti.

Čím více budete svou paměť zaměstnávat, tím lépe vám bude sloužit…

 5. SEBEROZVOJ

Získáte nový pohled sami na sebe, oprášíte staré dovednosti nebo s nimi dokonce teprve začnete. Tak jako tak je seberozvojové kreativní psaní vhodné naprosto pro každého a je naprosto jedno, jestli jste začátečník, pokročilý nebo profesionál. Každé tvůrčí psaní je naprosto jiné a nikdy nedosáhnete stejného výsledku… Každý trenér vám něco nového předá a konkrétně já své klienty učím prostřednictvím projektu seberozvojového psaní TO SI PIŠ, jehož název hovoří sám za sebe. 🙂

Nejlepší investice, kterou můžete provést, je investice do sebe.

6. NALEZENÍ SVÉHO POTENCIÁLU

To vám následně umožní ve svém oboru začít podnikat a zajistit si tak finanční svobodu, po které jste možná už dávno toužili. Nebo se zkrátka jen naučíte světu kolem i sobě, jakožto jeho součásti, lépe rozumět a třeba vás napadne, kam byste se chtěli dále ubírat a v čem jste zkrátka nepřekonatelní.

7. POZNÁVÁNÍ VLASTNÍ OSOBNOSTI

Jednou z technik odhalování vlastní osobnosti je právě psaní. Možná byste ani sami nevěřili, kolik se toho ze stylu svého psaní můžete dozvědět. Vetšinou budete mít tendenci svůj život a jeho vnímání do textu promítat, anebo vás k tomu budou vybrané úkoly či témata přímo nabádat. Otázkou potom je, zda jste připraveni přijmout všechny odpovědi, které dostanete.

8. PROŠLAPÁVÁNÍ CESTIČKY ZA SVÝMI SNY

Díky technikám tvůrčího psaní budete umět velmi jasně pojmenovat, co přesně v životě chcete. Možná vám bude chvíli trvat, než se přenesete přes pragmatickou a společností určovanou představou vašich přání, ale po nějakém čase dokážete proniknout do svých skutečných tužeb a strachů, a zjistíte o sobě spoustu informací, které vám pomohou vaše sny postupně zhmotňovat!

9. ZLEPŠENÍ ŽIVOTA

Kreativní seberozvojové psaní je jednou z mála aktivit, která je vhodná naprosto pro každého a nemá naprosto žádná negativa. Nic moc extra k ní nepotřebujete, ale její benefity jsou naprosto úžasné!

Váš život se zlepší po všech stránkách (hezký dvojsmysl, že?). Jen si přečtěte předchozí body… Lepší paměť, poznání své mysli, rozvoj potenciálu a možnost plnit si své sny, když je budete umět správně pojmenovat, odhalení důvodů, proč jich zatím nedosahujete a plánování budoucích aktivit, které vás k nim dovedou.

Kdo by po takovém životě netoužil? Jedinou nevýhodou snad může být, že až seberozvojovému tvůrčímu psaní skutečně naplno podlehnete, už se vám nebude chtít ani vstávat od stolu. 🙂

10. ZÁBAVA!

V neposlední řadě se jedná skutečně o velmi zábavnou aktivitu, která vás pouze kultivuje a v ničem vám neškodí! Jisto jistě se toho o sobě spoustu dozvíte, nečekaně rychle se dostanete k novým funkčním informacím, ale také se seznámíte s novou komunitou stejně naladěných lidí, kteří s vámi budou velice rádi sdílet jak vaši tvorbu, tak vaše dojmy z ní!

Pořád si ještě myslíte, že seberozvojové tvůrčí psaní je jen pro spisovatele, případně jiné vyvolené? Nebo se společně s námi zapojíte do našich projektů, a stanete se tak tvůrcem vlastních snů?

Autorka projektu seberozvojového psaní TO SI PIŠ, která vám poradí, jak si můžete pomocí pera vnést do života více radosti, inspirace a splněných snů. Pomáhá s realizací vysněných cílů, strategickým plánováním, prouděním fantazie, rozšířením slovní zásoby a hlubokým odhalováním duše. Díky těmto technikám tak můžete i vy vdechnout svým snům reálné obrysy. Celý příběh si přečtěte zde >>